Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Najlepsi z Błędowa i Drwalewa!!!

grojboj2mZa nami już XXIV Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2017, którego tematem było „Życie i działalność księdza Czesława Sadłowskiego”.

W Turnieju udział wzięły 32 drużyny 2-osobowe z Grójca, gminy Grójec oraz innych szkół z terenu powiatu grójeckiego. Do Finału zakwalifikowało się 6 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn z gimnazjów. Finał odbył się 16 maja 2017 roku, jak co roku w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Każda z drużyn odpowiadała ustnie na 4 pytania (1 pyt. za 1 punkt, 2-gie za 2 punkty, 3-cie za 3 punkty, 4-te za 4 punkty) wybierając z puli 14 pytań.

Przewodnicząca Komisji p. Kinga Majewska – Dyrektor Biblioteki pogratulowała finalistom dużej wiedzy. Zmierzenia się z dość trudnym dla uczniów tematem, szczególnie ze szkół podstawowych. Poradzili sobie jednak świetnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom.

A oto wyniki Finału:

Kategoria Szkoły Podstawowe:

I miejsce Zespół Szkół im. Polskich Patriotów – Publiczna Szkoła Podstawowa w Drwalewie

Igor Zaporski
Filip Górski

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Alicja Kalinowska
Oliwia Lewandowska
Nauczyciel p. Luiza Wójcik

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu

Franciszek Drewin
Jakub Potocki
Nauczyciel p. Waldemar Gorzkowski.

IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu

Tymoteusz Jóźwik
Michał Komorowski
Nauczyciel p. Waldemar Gorzkowski

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie

Klaudia Górnicka
Bartłomiej Rogala
Nauczyciel p. Marzena Jankowska

VI miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi

Bartosz Jarzębak
Łukasz Jagiełło
Nauczyciel p. Marzena Jankowska

Kategoria Gimnazja:

I miejsce Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Kinga Biniszewska
Aleksandra Grzejszczyk
Nauczyciel p. Sylwia Woszczyk

II miejsce Zespół Szkół im. Polskich Patriotów – Publiczne Gimnazjum w Drwalewie

Marta Kucharska
Jakub Babski

III miejsce Publiczne Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Chynowie

Oskar Sierakowski
Mikołaj Matysiak

IV miejsce Publiczne Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona w Kruszewie

Natalia Rudnicka
Marta Rębalska
Nauczyciel p. Marcin Koch

V miejsce Publiczne Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Chynowie

Michał Jankowski
Przemysław Bogdan

VI miejsce Publiczne Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu

Katarzyna Dzikowska
Wiktoria Godusławska
Nauczyciel p. Marek Kulig

Fundatorami nagród byli:

- Dyrektor MGBP w Grójcu – p. Kinga Majewska – 4.200,- zł,

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu – p. Adam Siennicki – 3.000,- zł.
Finaliści otrzymali karty podarunkowego sklepu Empik z możliwością wykorzystania on Line, ważne 1 rok. Wartość kuponów dla każdego finalisty:
I nagroda 500 zł, II nagroda 400 zł, III nagroda 300 zł, IV nagroda 250 zł, V nagroda 200 zł, VI nagroda 150 zł. Nagrody: pierwsza, druga oraz szósta zostały ufundowane przez dyrektora MGBP w Grójcu, nagrody: trzecia, czwarta, piąta ufundowane zostały przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu.

Nauczyciele finalistów otrzymali książki „Polska na weekend” oraz „Stare i nowe czyli drugie odrodzenie” ufundowane przez Dyrektor MGBP w Grójcu – p. Kingę Majewską.

Źródła wykorzystane do konkursu:

- Relacja ze spotkania uczestników Turnieju z ks. Czesławem Sadłowskim, które odbyło się 11 kwietnia 2017 r.

- Mirosława Woźniak – „Życie religijne, społeczne i polityczne w parafii Zbrosza Duża powiatu grójeckiego w latach 1974-2010” - praca magisterska. Materiałami do Turnieju były fragmenty w/w pracy.

Gośćmi honorowymi Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2017 byli

ksiądz Czesław Sadłowski i p. Karol Biedrzycki - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Drużyny oceniała Komisja w składzie:
Przewodniczący - p. Kinga Majewska – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
w Grójcu,

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu – p. Dariusz Gwiazda

Dr nauk humanistycznych – p. Remigiusz Matyjas

Turniej przygotowała i prowadziła p. Bogumiła Krawczak – starszy kustosz, Czytelnia MGBP w Grójcu.

grojboj1m

grojboj 2017 komisja