Grzegorz Kasdepke- spotkanie autorskie z Biblioteką

kasdepke maleKilka dni temu naszą szkołę odwiedził pisarz Grzegorz Kasdepke. Bardzo się ucieszyłam, bo czytałam już sporo jego książek. Były ekstra. Pan Grzegorz przyjechał żeby poznać dzieci z Grójca. Wziął ze sobą duży plecak. Miał w nim ogromną ilość swoich książek. Wszystkie poukładał na biurku naszej pani i spytał się nas, kim chcemy zostać w przyszłości. Potem zaczął nam trochę opowiadać o sobie i o swoich książkach. Przeczytał nam jedną historię detektywa Pozytywki i rozdział książki Kacperiada.

Detektywa już znałam, ale to drugie opowiadanie bardzo mnie zainteresowało. Już niedługo na pewno je przeczytam. Później zadawaliśmy pisarzowi różne pytania na temat jego pracy. Pytaliśmy na przykład o to, które jego książki są popularne, a które mniej. Jak długo schodzi mu się z napisaniem jednej książki. Od jak dawna pisze lektury dla dzieci i wiele, wiele więcej. Pan Grzegorz odpowiadał na nasze pytania ciekawie. Często próbował do nich dopasować jakąś swoją książkę. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, która z nich jest według niego najśmieszniejsza, najstraszniejsza, najciekawsza i najpopularniejsza. Wiemy też, że napisał dwie książki dla dorosłych. Ale tych nie miał ze sobą. Na końcu można było kupić dowolną książkę pana Grzegorza Kasdepke. Autor również rozdawał autografy do zeszytów lub książek. Bardzo się cieszę, że mam od niego miłą dedykację w książce Słodki rok Kuby i Buby. To było bardzo fajne spotkanie. Chciałabym takich więcej.

Spotkanie autorskie odbyło się przy współpracy z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu.

Alicja Radziach
uczennica klasy III e
PSP nr 1 w Grójcu

kasdepke pokazuje dzieciom swoje ksiazki