I my jesteśmy św. Mikołajami. Mikołajki w Bibliotece Publicznej w Grójcu

mikolajki dziewczynka recytuje wierszyk mikolajowi

Mikołajki to szczególny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami, jesteśmy dla siebie mili, wspólnie się bawimy i przygotowujemy do Bożego Narodzenia. W tym dniu czcimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który swoją fortunę rozdał biednym.

Każde dziecko, które odwiedziło Bibliotekę podczas Wieczoru Mikołajkowego wzięło udział w corocznej akcji charytatywnej- zbiórce materiałów papierniczych i słodyczy przeznaczonych na prezenty świąteczne dla dzieci z uboższych rodzin, podopiecznych Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grójcu.

Dobro wraca do każdego z nas. Uczucie obdarowania kogoś jest niesamowite i zostaje z nami do końca życia. Powoduje uśmiech nie tylko na twarzach obdarowanych, ale także darczyńców. Ważne jest to, że w dobie pogoni za własnym interesem i szeroko szerzącym się egoizmem jesteśmy w stanie pamiętać także o innych.

W piątkowy wieczór w Bibliotece najmłodsi czytelnicy przygotowywali się do przyjścia św. Mikołaja. Uczestnicy spotkania uczyli się kroków tanecznych oraz słów kolęd, aby przywitać gościa. Podczas imprezy nie obyło się bez zabaw ruchowych, opowiastek o świętach i Mikołaju.

Gdy dzieci były przygotowane do tak ważnego spotkania, nadeszła chwila wytchnienia wraz z poczęstunek. Gdy akumulatory zostały doładowane wraz z głośnym okrzykiem Mikołaju, Mikołaju przybądź do nas w ten świąteczny czas pojawił się długo oczekiwany, zmęczony, stary św. Mikołaj. Nasz gość wzruszył się, gdy w blasku choinki dzieci zaśpiewały piękną kolędę.

W końcu przyszedł czas na prezenty. Radości nie było końca. Mikołaj obdarował każde dziecko świątecznym upominkiem. Chętni recytowali piękne wiersze i śpiewali piosenki.

Mikołaj tanecznym krokiem podczas wspólnego tańca pożegnał się z dziećmi i obiecał, że odwiedzi je w Wigilię.

mikolajki dzieci podczas zabawy

mikolajki dzieci tancza

mikolajki rozpoczecie zabawy dzieci siedza z mamami na chuscie

mikolajki mikolaj wrecza prezenty