Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Warsztaty Dzikie Pola 2016-2017

rpg szlis graczeOd Dzikich Pól poczęło wiać powiewem coraz cieplejszym, co zapowiadało rychłe wyruszenie kompaniji naszej swawolnej na szlak nowej przygody. Na hibernie siedząc wspominaliśmy dzieje stare, pełne ognia, dymu, szabel szczęku i pistoletowej palby. Innych wspomnień też co niemiara zebrać by się dało, ale nijak przy niewiastach o nich opowieści pleść nie przystoi. Toteż i moderunek opatrzeć trza już nam było i zapasy uzupełnić ostatni grosz z sakiewki dobywając, do ruszenia na szlak się przygotować.

Warsztaty historyczne organizowane przez Miejsko – Gminną bibliotekę w Grójcu, mówiąc po husarsku, „ruszyły z kopyta”. Nasza piwniczna „Salka Rycerska” po wakacyjnej przerwie znów tętni życiem i zabawą przednią i zacną. Spotykamy się co piątek w licznym gronie starych i nowych (co cieszy bardzo) towarzyszy, rozgrywając zaciekłe starcia w scenerii XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. W kompanii naszej hulaków niemało i zabijaków, żołnierzy i rębajłów tęgich dostatek a i pijanica okrutny, aczkolwiek zmyślny mocno nam towarzyszy. Tchórzem jeno trochę podszyty, za to fortelem najprzedniejszy. Ba i dziewki hoże do nas zaglądają, od siedzenia przy kądzieli, obracanie żelazem wybierając. A gładkie te bestyje, że człek niczym Gallus zapiać ma czasem ochotę i trzepnąć łokciami po bokachJ. Nawet licho niejakie z cudzoziemska El Diablo zwane nas interdum nawiedza….

Dzięki Pani Dyrektor nasza warsztatowa oferta na obecny rok jeszcze jest bogatszą, bo już nie tylko sesje RPG, ale i zmagania przy stoliku z grami planszowymi możemy zaproponować. A nie byle jakie to pozycje, bo posiadamy topowe tytuły. Talisman Magia i Miecz, FIEF, Osadnicy z Cataanu, Splendor, Memoir 44, Ryzyko, Gra o Tron, Metro 2033 i wiele, wiele innych. Oraz obietnicę Pani Majewskiej, że w miarę potrzeb zawsze możemy na Bibliotekę liczyćJ.

Znajdziecie wśród nas pozytywnie zakręconych miłośników historii, literatury fantasy i fantastycznej, wielbicieli i fanatyków gier komputerowych, starych wyjadaczy i absolutnych nowicjuszy. Takich, którzy na wyrywki znają Trylogię Sienkiewicza oraz twórczość Andrzeja Sapkowskiego i nieobce im są klimaty współczesnego hip-hopu i ciężkiego uderzenia Metalici, Gunsów i Nirvany. A najważniejsze, że te kosmicznie i biegunowo rozbieżne zainteresowania tworzą z nas zgraną i dobrze się rozumiejącą paczkę przyjaciół, którzy wspólnie chcą spędzać czas w piątkowe wieczory, czasem sobotnie przedpołudnia. Na dowód tego, że nie łżę jako pies powiem jeno, że regularnie dojeżdża do nas bardzo mocna ekipa z Białobrzeg nie bacząc na odległość, pogodę, koszty i czas. I chwała im za toJ.

Dzikie Pola należą do nas… niech drży kozacka czerń, Turczyn podstępny i Moskal so niedźwiedzia bardziej podobień niźli do stworzenia boskiego…

Artus Szlis

Osoby Chętne do dołączania do tej zacnej grupy prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rpg szlis gracze11