Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

ekslibris
Szanowni Państwo

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Laskowskiego w Grójcu organizuje konkursy:

1. Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości”
    Regulamin konkursu plastycznynego - Barwy Niepodległości .pdf >> POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  2. Konkurs Plastyczny „Polskie Symbole Narodowe”
    Regulamin konkursu plastycznego - Polskie Symbole Narodowe.pdf >>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  3. Konkurs Literacki „100-lecie odzyskania Niepodległości”
    Regulamin konkursu literackiego - 100-lecie odzyskania Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  4. Konkurs Fotograficzny „Grójec – 100 lat Niepodległości”
    Regulamin konkursu fotograficznego - Grójec - 100 lat Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Konkurs fotograficzny - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc>>POBIERZ

Konkursy odbywają się w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Celem konkursów jest popularyzacja wiedzy na temat tego wydarzenia, rozwijanie u uczniów i dorosłych wyobraźni oraz kreatywności.

Konkursy są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczęszczających do placówek powiatu grójeckiego jak i też dla mieszkańców (konkurs fotograficzny jest przeznaczony również dla dorosłych).

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana po rozstrzygnięciu konkursów na stronie internetowej biblioteki.

Biblioteka to ja!

bibliotekatojaglowne

Energiczni, zaangażowani, pomysłowi, otwarci- to My -ludzie tworzący Biblioteki Publiczne. Bibliotekarki i Bibliotekarze! W dniach 17 i 18 listopada 2016 r. Bibliotekarze spotkali się w Łodzi, by powiedzieć sobie i wszystkim wokół: biblioteka to moja praca, moje zaangażowanie, moja pasja! Biblioteka to ja! Pod takim właśnie hasłem odbył się Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością. Wystarczyło niecałe 5 godzin, aby pula miejsc (200) na Kongres się wyczerpała.

Spotkanie miało miejsce w niezwykłych przestrzeniach – XIX-wiecznych, pofabrycznych budynkach z czerwonej cegły- w łódzkiej Fabryce Sztuki. Inauguracji dokonał Jacek Królikowski Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Następnie zabrał głos gość honorowy Sylwia Chutnik - polska kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Pierwszego dnia Kongresu miało miejsce wyłonienie laureatów V edycji Konkursu im. Olgi Rok- Karoliny Suskiej z Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach (woj. lubelskie) oraz Natalii Stępień z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy (woj. wielkopolskie). Warto dodać, iż każda z nich otrzymała stypendium w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowanych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Kapituła konkursu przyznała dodatkowo cztery wyróżnienia.

Podczas dwudniowego Kongresu odbyły się 4 bloki tematyczne: edukacja to ja, dobry plan to ja, ciekawość to ja, innowacja to ja. Zrealizowano blisko 30 warsztatów. Bibliohakaton, grywalizacja, bibliobus- to tylko niektóre imprezy towarzyszące. Bibliotekarze poznali nowe technologie i narzędzia, np. Virtual Reality, Snapchat czy Periscope. Mogli dowiedzieć się jak rozwijać swoje kompetencje, by prowadzić działania z jeszcze większym rozmachem. Ale też jak pamiętać przy tym o sobie- jak dogonić uciekający czas, co zrobić by opanować stres, jak nie brać za dużo obowiązków na swoje barki –nauczyć się dzielić zadaniami. Rozmawialiśmy o rolach, które pełnimy na co dzień: o byciu aktywistką, liderem, menedżerką, trenerem, facylitatorką, powiernikiem, innowatorką, designerem, trendsetterką czy programistą. Podczas Kongresu mieliśmy też okazję poznać działanie i propozycje skierowane do bibliotek przez różne organizacje pozarządowe. Zaprezentowano nam ciekawe pomysły, inspiracje i gotowe do wykorzystania oferty. Bardzo ważne podczas Kongresu były indywidualne spotkania i rozmowy w kuluarach, wymiana doświadczeń z bibliotekarkami i bibliotekarzami z całej Polski.

Podsumowując, 7 edycja Kongresu przeszła już do historii. Była wyjątkowa. Uczyła, inspirowała, ale co najważniejsze- pokazała, że… Biblioteka to ja! Biblioteka to my- Bibliotekarze pracujący w bibliotekach z pasją!

bibiotekatoja1

bibliotekatoja4