Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

krajewski male

Ściemniało się, krople deszczu uderzały miarowo o parapet. Liście szeleściły przeraźliwie. Ktoś nagle otworzył drzwi i zniknął w gąszczu książek. Zeszliśmy na dół razem żeby zobaczyć, kto przyszedł, ale nie było nikogo. Nie było słychać nic. Cisza była przerażająca, gdyby teraz coś trzasnęło nasz strach i przerażenie rozsadziłoby nam żyły. Tak może i mógłby zacząć się prawdziwy kryminał osadzony w murach Biblioteki, ale gdy weszliśmy z powrotem na górę był tam… Marek Krajewski we własnej osobie!

Uśmiechnięty, w kapeluszu - jak prawdziwy detektyw. Przyjechał żeby rozwiązać z nami tajemniczą zagadkę… spotkał się z nami, aby opowiedzieć o sobie i swoich wspaniałych książkach. Tak zaczęliśmy spotkanie z panem Markiem Krajewskim, który przyjechał do nas aż z Wrocławia. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych, laureat wielu wspaniałych i prestiżowych nagród takich jak Paszport Polityki, czy Nagroda Wielkiego Kalibru. Nie przewidywał, że napisze książkę i że w ogóle zostanie pisarzem. Za czasów, kiedy Pan Marek uczęszczał do szkoły, nauczyciel języka polskiego zwrócił mu uwagę i powiedział  Krajewski staraj się opanować myśli i pióro a kiedy pracował w Bibliotece Ossolineum dr Adolf Juzwenko wypowiedział słowa, które okazały się prorocze- Jak dla mnie to może Pan nawet kryminały pisać. I tak też się stało. Pan Marek ostatnią kropkę w książce postawił w 1997 roku, którą wydano w 1999. Teraz autor ma na swoim koncie 16 książek, w tym dwie napisane z Mariuszem Czubajem i jedną z medykiem sądowym - Jerzym Kaweckim. Jego książki cieszą się największą popularnością w Niemczech, we Włoszech i Ukrainie. Zostały przetłumaczone na 20 języków. Czy nasz gość ma cechy wspólne z bohaterami, których opisuje w książkach? Tak, niewiele, ale istnieją. Pan Marek biega, lubi łacinę i matematykę, studiował filologię klasyczną.

Na spotkaniu była możliwość zakupu książek, które zostały opatrzone autografem autora. W Bibliotece książki pana Marka Krajewskiego cieszą się ogromna popularnością. Rzadko można znaleźć je na półce. Pragniemy podziękować autorowi za przemiłe i ciekawe spotkanie!

 

krajewski rozpoczecie spotkania autor opowiada

krajewski podpisywanie ksiazek

krajewski podpisuje czytelnikom ksiazki

krajewski goscie sluchaja autora

krajewski rozmowa z czytelnikami