Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w Bibliotece Publicznej w Grójcu

ulatowska dyrektor biblioteki wrecza autorom kwiatyW ramach Nocy Bibliotek - 4 czerwca 2016 r., mieliśmy przyjemność gościć parę znanych pisarzy panią Marię Ulatowską i pana Jacka Skowrońskiego . Pani Maria znana jest przede wszystkim jako autorka książek obyczajowych. Pan Jacek z kolei jest autorem kryminałów. Gdy pani Marii znudziło się już pisanie książek obyczajowych połączyła siły z panem Jackiem. Efektem tego są książki: „Autorka” i „Pokój dla artysty”. Obecnie pracują nad trzecią wspólną książką. Książka oparta jest na autentycznym pamiętniku dziadka autorki. Historia rodzinna rozpoczyna się w 1903 roku, kiedy młody ksiądz zaczyna posługę kapłańską. Poznaje w nowej parafii dziewczynę i oboje zakochują się w sobie. Do szczęśliwego zakończenia jednak droga była wyboista. Książka ukaże się jesienią ale już zachęcamy do poznania tej fascynującej historii.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się także jak wyglądała praca pisarzy nad ich pierwszą wspólną książką sensacyjno-obyczajową pt.„Autorka” oraz jak narodził się pomysł napisania kolejnej powieści„Pokój dla artysty”, której akcja toczy się w starym dworku, odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy.

Pan Jacek Skowroński opowiedział nam z kolei o swojej drodze do pisarstwa. Wydawało mu się, jak się później przekonał - naiwnie, że skoro książki czyta się lekko to i pisze się lekko. Niemniej za pierwsze opowiadanie kryminalne zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne. Autor opowiedział nam także o kulisach pracy nad powieścią „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Bohater książki Rafał, to były wychowanek domu dziecka. Od najmłodszych lat życie nigdy go nie rozpieszczało. Tym razem także mężczyzna pakuje się w tarapaty, lecz z pomocą przychodzi mu tajemniczy gość, który ma dla niego szokującą propozycję. Jaką? Warto sięgnąć po książkę aby się dowiedzieć.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i mamy nadzieję, że zachęci uczestników do sięgnięcia po książki tego interesującego duetu literackiego.

Po spotkaniu był jeszcze czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

ulatowska podpisuje ksiazki

skowronski podpisuje ksiazki

ulatowska dyrektor biblioteki wrecza autorce kwiaty

ulatowska uczestnicy spotkania