Książka? Tak! Wiedzy znak – Biblioteki w Grójeckiem”

kolazgrojboj2016

Już wiemy kto będzie startował w finale Edycji XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ.

14 kwietnia 2015 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu odbył się półfinał. Wzięły w nim udział 2-osobowe drużyny uczniowskie ze szkół Grójca i powiatu grójeckiego. Obowiązywał podział na 2 kategorie: - klasy V-VI szkół podstawowych,- klasy I-III gimnazjum. W konkursie startowało 17 drużyn ze szkół podstawowych i 16 zespołów z gimnazjum. Drużyny rozwiązywały test zamknięty, złożony z 50 pytań. Kilkuosobowe Jury pod przewodnictwem p. Kingi Majewskiej – dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, przy aktywnym wsparciu Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Grójec p. Karola Biedrzyckiego sprawdziło testy. Okazało się, że o cenne nagrody podczas finału 11 maja powalczą w grupie szkół podstawowych:

Łukasz Jagiełło i Katarzyna Potyralska
z ZSP w Nowej Wsi
       Mikołaj Kot i Jakub Potocki  z PSP nr 1 w Grójcu
       Wiktor Gaik i Aleksandra Szymczak z PSP w Kruszewie

Marta Kucharska i Patrycja Pachocka z Zespołu Szkół w Drwalewie
Oliwia Lewandowska i Michał Piwarski z PSP w Zaborowie

Angelika Byszuk i Łucja Zaraś z PSP nr 2 w Grójcu
Kewin Klimek i Natalia Mazur, również z PSP nr 1 w Grójcu

Szczęśliwi finaliści w grupie gimnazjów to:

Grzegorz Jankowski i Mateusz Horosz z Publicznego Gimnazjum w Kruszewie

Mateusz Kujawski i Wioletta Romaldowska z PG w Jasieńcu

Kacper Kieszek i Kacper Lewandowski z PG w Belsku Dużym
Michał Jankowski i Piotr Olak z PG w Chynowie

Kinga Biniszewska i Julia Senator z PG w Błędowie

Marta Wolszczak i Filip Żebrowski z PG w Grójcu
Marta Rębalska i Natalia Rudnicka z PG w Kruszewie

Ponadto w Konkursie wzięli udział uczniowie szkół z Częstoniewa, Karolewa, Lewiczyna, Warki, Watraszewa i Zbroszy Dużej.

Materiały do tegorocznego turnieju zaczerpnięto ze zbiorów Czytelni, która gromadzi wydawnictwa tematycznie związane z regionem grójeckim. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele otrzymali upominki, które przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Grójec p. Jacek Stolarski oraz jego zastępca p. Karol Biedrzycki oraz kalendarze podarowane przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

grojboj 2016 polfinal komisja

grojboj 2016 polfinal podstawowe szkoly