Drugie warsztaty „Mama tworzy razem z dzieckiem” w Bibliotece Publicznej w Grójcu

mamatworzyrazemzdzieckiemzajeciagrupa

23 lipca o godz. 13.00 odbyły się już drugie z kolei warsztaty z cyklu „Mama tworzy razem z dzieckiem”. Tym razem przyszło aż 9 mam ze swoimi pociechami by wspólnie tworzyć. Zajęcia prowadziła Katarzyna Ekiel, która pokazała jak zrobić puchatego stworka z wełny.

 

Najpierw przez dwa wycięte z kartonu kółka przewijaliśmy wełnę. Następnie trzeba było przeciąć nawiniętą wełnę między dwoma kółkami i związać przez środek. Już nasz stworek zaczął przybierać kształty. Potem mieliśmy za zadanie na szydełku zrobić dla niego ręce i nogi. Niektórzy pierwszy raz w życiu mieli w ręku szydełko ale udało się wykonać zadanie. Zresztą mamy pomagały a czasem nawet było i odwrotnie – dzieci pomagały mamom. Końcowym etapem było przyklejanie innych ozdób, oczu, nosa, co kto i jak sobie już wymyślił. Efekty były naprawdę świetne. Na koniec ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia.

A co dalej? Dalej zapraszamy do zapisów na kolejne zajęcia z tego cyklu już w sierpniu. Nie przegapcie tej okazji, wspólnej dobrej zabawy i cudownych pomysłowych prac, które razem możecie zrobić!

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia1

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia2

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia3

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia4

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia9

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia11

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia12

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia7

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia8

mamatworzyrazemzdzieckiemzajecia111