Znamy już finalistów 22. Edycji XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ.

grojbojmale
14 kwietnia 2015 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbył się półfinał. Uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny uczniowskie z ośmiu gmin powiatu grójeckiego .Obowiązywał podział na 2 kategorie: - klasy V-VI szkół podstawowych,- klasy I-III gimnazjum. Łącznie startowało w konkursie 13 drużyn ze szkół podstawowych i 18 zespołów z gimnazjum. Drużyny rozwiązywały test zamknięty złożony z 53 pytań.

Po sprawdzeniu testów przez Jury pod przewodnictwem p. Kingi Majewskiej – dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu okazało się, że o cenne nagrody podczas finału 5 maja powalczą w grupie szkół podstawowych:

Eliza Kalinowska, Bartosz Wlaźnik z PSP w Zaborowie
            Maja Baranowska i Aleksandra Wolska
            oraz Kaja Pośnik i Karolina Rutkowska z PSP nr 1 w Grójcu

Aleksandra Jezierska i Paweł Kaliciński z PSP nr 2 w Grójcu
Aleksandra Stankiewicz i Jakub Stępniewski z PSP w Kruszewie

Kinga Biniszewska i Łukasz Dąbrowski z PSP w Błędowie

Adam Nowakowski i Katarzyna Potyralska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Nowej Wsi.

Szczęśliwi finaliści w grupie gimnazjów to:

Michał Jankowski i Mateusz Stasiak

oraz Piotr Olak i Klaudia Zdunek PG w Chynowie

Piotr Karaś i Bartłomiej Kołdra
oraz Mateusz Horosz i Grzegorz Jankowski z PG w Kruszewie

Tomasz Maciejewski i Mikołaj Mateusiak z PG w Grójcu

Filip Grzesikiewicz i Damian Słoniewski z PG w Dębnowoli
Katarzyna Kander i Kacper Lewandowski z PG w Belsku Dużym

Ponadto w Konkursie wzięły udział uczniowie szkół z: Częstoniewa, Drwalewa, Goszczyna i Jasieńca oraz po raz pierwszy – z Publicznej Szkoły Podstawowej w Watraszewie.
                   Materiały do tegorocznego turnieju zaczerpnięto ze zbiorów Czytelni, która gromadzi wydawnictwa tematycznie związane z regionem grójeckim. Wykorzystano m. in. serię „Grójeckie we wspomnieniach” pod redakcją profesora Zdzisława Szeląga. Wszyscy startujący uczniowie otrzymali drobne upominki, które przekazał zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, p. Karol Biedrzycki.

grojboj1

grojboj2