Lista książek najbardziej rozchwytywanych

       
roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt
       
roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Lepiej w to uwierz! Grzegorz Gortat

spotkanie gortat mW ramach obchodów święta Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Gortatem, autorem książek dla młodzieży, jak i dorosłych. Grzegorz Gortat- anglista, tłumacz, pisarz, autor utworów różnorodnych tematycznie, laureat nagród literackich.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesznowoli.

Na początek pan Grzegorz zadał kilka pytań uczestnikom, m.in. jakie książki czytają, na jaki temat a później gość opowiedział, jakie były jego początki z czytaniem. Okazało się, że był on wielkim miłośnikiem książek, czytał w każdej wolnej chwili. Pisarz opowiedział również młodym czytelnikom o swoich najnowszych książkach z serii „Lepiej w to uwierz” i przybliżył im głównych bohaterów. Przedstawił również książkę dla starszych czytelników pt. „Szczury i wilki”. Podczas spotkania padało wiele pytań od dzieci m.in. o pisarzy, których najbardziej lubi pan Grzegorz. Oczywiście odpowiedział, że są to S. King. i F. Kafka, których motta znajdują się w książkach naszego gościa. Autor opowiedział też o swoim hobby – rysowaniu, o miejscu, w którym pisze, o swoim pupilu.
Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę i otrzymać pamiątkowy autograf.