Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Cała Polska Czyta Dzieciom

czyta dzieciom2014 mJak co roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży dołączyła do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja ta ma na celu propagowanie codziennego 20-minutowego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Na spotkanie przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 i ze zniecierpliwieniem czekały na naszego gościa, pana Jacka Stolarskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, który chętnie przyjął nasze zaproszenie do udziału w akcji.

Pan Burmistrz do czytania wybrał książeczkę z serii Mały Kruk. Jej autorką jest Nele Moost. Seria ta cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Została przetłumaczona na 31 języków.

Dzieci z przyjemnością wysłuchały opowieści o przygodach sympatycznego bohatera. Mały Kruk to miły i przyjacielski ptaszek, ale swoje za uszami ma. Bywa bowiem psotny, strasznie ciekawski, a czasami bardzo niegrzeczny. Jego znakiem rozpoznawczym jest skarpetka w biało – czerwone paski założona tylko na jedną nóżkę.
Pan Burmistrz nie tylko czytał dzieciom, ale także rozmawiał z nimi, zadawał pytania i opowiadał różne historie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie.  Można było wyczuć rodzinny klimat. Nasz gość miał bardzo dobry kontakt z przedszkolakami, jak tata.

Drugim zaproszonym gościem, który dołączył do naszej akcji był Kazimierz Kochański, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu- poeta, regionalista, działacz społeczny w dziedzinie kultury. Na spotkanie z panem Kazimierzem przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej. Nasz gość przeczytał dzieciom kilka legend, rozmawiał z nimi, tłumaczył trudne nieznane wyrazy i zadawał pytania. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji.
Kolejnym gościem, który przyjął nasze zaproszenie był Grzegorz Rejer, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury. Na spotkanie z naszym gościem przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grójcu. Pan Grzegorz przeczytał przedszkolakom piękne opowiadanie o aniołach. Dzieci chętnie opowiadały o losach bohaterów a także o swoich aniołach stróżach. Pan Grzegorz miał bardzo dobry kontakt z dziećmi, zadawał im pytania, rozmawiał na różne tematy a dzieci były bardzo aktywne.
Choć tegoroczne święto Tygodnia Bibliotek dobiega końca to nie znaczy, że nasze dzieci nie będą kontynuowały pięknej tradycji czytania. To ciekawy sposób na nudę i dobry pomysł na naukę.