akcja lato banner

Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Cała Polska Czyta Dzieciom

czyta dzieciom2014 mJak co roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży dołączyła do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja ta ma na celu propagowanie codziennego 20-minutowego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Na spotkanie przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 i ze zniecierpliwieniem czekały na naszego gościa, pana Jacka Stolarskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, który chętnie przyjął nasze zaproszenie do udziału w akcji.

Pan Burmistrz do czytania wybrał książeczkę z serii Mały Kruk. Jej autorką jest Nele Moost. Seria ta cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Została przetłumaczona na 31 języków.

Dzieci z przyjemnością wysłuchały opowieści o przygodach sympatycznego bohatera. Mały Kruk to miły i przyjacielski ptaszek, ale swoje za uszami ma. Bywa bowiem psotny, strasznie ciekawski, a czasami bardzo niegrzeczny. Jego znakiem rozpoznawczym jest skarpetka w biało – czerwone paski założona tylko na jedną nóżkę.
Pan Burmistrz nie tylko czytał dzieciom, ale także rozmawiał z nimi, zadawał pytania i opowiadał różne historie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie.  Można było wyczuć rodzinny klimat. Nasz gość miał bardzo dobry kontakt z przedszkolakami, jak tata.

Drugim zaproszonym gościem, który dołączył do naszej akcji był Kazimierz Kochański, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu- poeta, regionalista, działacz społeczny w dziedzinie kultury. Na spotkanie z panem Kazimierzem przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej. Nasz gość przeczytał dzieciom kilka legend, rozmawiał z nimi, tłumaczył trudne nieznane wyrazy i zadawał pytania. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji.
Kolejnym gościem, który przyjął nasze zaproszenie był Grzegorz Rejer, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury. Na spotkanie z naszym gościem przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grójcu. Pan Grzegorz przeczytał przedszkolakom piękne opowiadanie o aniołach. Dzieci chętnie opowiadały o losach bohaterów a także o swoich aniołach stróżach. Pan Grzegorz miał bardzo dobry kontakt z dziećmi, zadawał im pytania, rozmawiał na różne tematy a dzieci były bardzo aktywne.
Choć tegoroczne święto Tygodnia Bibliotek dobiega końca to nie znaczy, że nasze dzieci nie będą kontynuowały pięknej tradycji czytania. To ciekawy sposób na nudę i dobry pomysł na naukę.