akcja lato banner

Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Artur Andrus w grójeckiej Bibliotece

spotkanie andrus m„Piłem w Spale, spałem w Pile” tymi słowami i pytaniami związanymi z tekstem do piosenki pana Artura Andrusa zaczęliśmy nasze spotkanie.
       W ramach święta Tygodnia Bibliotek 2014 naszą Bibliotekę odwiedził Artur Andrus. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator Szkła kontaktowego, gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, konferansjer imprez kabaretowych, redaktor radiowej „Trójki”, Mistrz Mowy Polskiej.

Autor publikacji m.in.: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”, „Blog osławiony między niewiastami”, książki „Popisuchy”•• Mieliśmy okazję poznać bezpośrednio humor, błyskotliwość i komentarze artysty. Pan Artur opowiadał o swoim życiu po trochu prywatnym po trochu kabaretowym, o tym co przeżył, co widział. Jak wygląda kabaret z tej drugiej strony, od podszewki, jakich ludzi można poznać, o śmiesznych i zabawnych sytuacjach. Opowiadał o stresujących i wymagających mistrzowskiej improwizacji momentach.
               Na jego wizytę czekaliśmy z niecierpliwością. Jego charyzmatyczna osoba przyciągnęła do Biblioteki bardzo dużo ludzi. Został pobity nasz rekord - na spotkanie przyszło aż 120 osób. Pan Artur nie zawiódł wszystkich zebranych a oklaskom nie było końca. Czytelnicy naszej Biblioteki a także grójecczanie mieli do pana Artura bardzo dużo pytań. Co chwila zabawiał nas inteligentnym żartem wywołując lawinę szczerego śmiechu. Każdy chciał również pamiątkowe zdjęcie z panem Arturem i oczywiście jego autograf.

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania do Biblioteki w Grójcu, gdyż wrażenia, bezpośrednie kontakty z autorami w naszej Bibliotece osnute są wspaniałą aurą i balsamem intelektualnym dla duszy każdego czytelnika.