Finał projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom””

mzakonczenie projektu4W piątkowe popołudnie 28 lutego odbył się finał projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom” realizowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych Miejsko-Gminnej Biblioteki im. W. S. Laskowskiego w Grójcu.
Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Manulą Kalicką, spotkaniach ze stylistką, spotkaniu nt. bezpieczeństwa seniora, wziąć udział w wycieczce do Kozłówki i Lublina. Zaproponowaliśmy również udział w zajęciach sportowych – gimnastyka 50+, gimnastyka 60+oraz w wykładach nt. zdrowego żywienia.

Zorganizowaliśmy także warsztaty komputerowe dla kontynuatorów oraz spotkanie nt. bankowości internetowej. Seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach malarskich – Vedic Art. W styczniu seniorzy zostali zaproszeni do przedszkoli na Dzień Babci i Dziadka a pani Małgorzata Rupiewicz spotkała się z grupą sześciolatków, którym pokazała jakie cudeńka można wykonać mając do dyspozycji drobne przedmioty i ogrom wyobraźni. W naszych zajęciach bezpośrednio udział wzięło 106 seniorów. Pośrednimi uczestnikami naszych działań byli uczestnicy spotkań, dzieci w przedszkolu/ 80/, uczestnicy finału projektu – ogółem około 250 osób.
W czasie finału projektu licznie zebraną publiczność powitała Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska. Następnie wręczyła seniorom, którzy aktywnie uczestniczyli w naszych zajęciach książki i dyplomy – 11 osób: Stanisława Adamowicz, Maria Garstka, Krystyna Głowacka, Hanna Hausner, Elżbieta Kacprzak, Maria Kalinowska, Janina Karpacka, Bożena Kocięba, Grażyna Kostrzewa, Janina Podolska, Ewa Zalewska.
    Następnie Dyrektor Kinga Majewska podziękowała osobom, które wspomagały nas przy realizacji projektu. Podziękowania otrzymali: Anna Chojnacka – Dyrektor Banku Pekao w Grójcu, Zofia Gniadek – Dyrektor Przedszkola Nr 2, Stanisława Bobrowska – z-ca Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Grójcu, Paulina Linfert – prowadząca warsztaty malarskie Vedic Art., Teresa Naduk – z-ca Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Grójcu, Alicja i Bartosz Radzio – prowadzący gimnastykę 50+ i 60+, Grzegorz Rejer – Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury, Małgorzata Rupiewicz.
    Dyplomy otrzymali również uczestnicy warsztatów komputerowych. Zajęcia dla kontynuatorów prowadził informatyk Biblioteki – Rafał Markiewicz. Natomiast koordynatorem projektu była Bogumiła Krawczak – pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych.
Naszą uroczystość uświetnił występ Jana Pietrzaka – autora tysięcy piosenek, monologów, felietonów. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80 roku hymnem Solidarności. W czasie występu nasz gość bawił publiczność anegdotami komentując w ten sposób naszą rzeczywistość. Monologi przeplatał piosenkami i na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnie odśpiewanej „Żeby Polska była Polską”. Występ naszego gościa publiczność nagrodziła długotrwałymi brawami.
Podczas finału zaprezentowaliśmy prace wykonane przez seniorów podczas warsztatów malarskich Vedic Art. Wystawę będzie można obejrzeć do końca marca br.
Projekt się zakończył, ale zapraszamy seniorów do udziału w innych naszych działaniach.