Senior w sieci

mseniorwsieci3mW dniu 27.01.2014 roku zakończyliśmy warsztaty komputerowe "Senior w sieci"  organizowane w ramach projektu  "Biblioteka - miejsce przyjazne seniorom".
Uczestnicy spotkań podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z grup liczyła 8 osób. Zajęcia odbywały się zarówno przy komputerach Czytelni Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej jak i również przy własnych laptopach.

Program warsztatów oprócz podstaw budowy i funkcjonowania komputerów obejmował tematykę:

• obsługa przeglądarek internetowych oraz stron www (w tym:  robienie zakupów w sklepach internetowych, przeglądanie miast w wirtualnym świecie, wyszukiwanie przepisów kulinarnych, blogów tematycznych itp. )
  • instalacja, konfiguracja i obsługa komunikatora rozmów Skype
  • zakładanie i obsługa poczty internetowej
  • obsługa programu Microsoft Word
  • zapisywanie i kopiowanie dokumentów z internetu oraz programów biurowych na komputerze oraz pamięci przenośnych

Dodatkowo Seniorzy poznali tematykę związaną z tabletami oraz smartfonami.

Zajęcia prowadził informatyk Rafał Markiewicz. Był to już kolejny cykl spotkań  a nadal cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Seniorów.