Piękna Seniorka

akademia piekna1mUczestniczki projektu na pierwszych warsztatach w ramach Akademii piękna zostały poddane analizie kolorystycznej. Punktem wyjścia jest ogólnie przyjęte koło kolorów do makijażu. Zakłada ona istnienie podstawowych kolorów: czerwonego, żółtego, niebieskiego.

Prowadząca warsztaty pokazała, że można nosić wszystkie te kolory, warunkiem jest odpowiedni odcień, intensywność i przejrzystość wyznaczone przez indywidualny koloryt, zapisany w kolorze skóry, oczu i włosów. Seniorki dowiedziały się przy tym jaki mają typ urody. Okazało się, że wśród Pań najwięcej jest typów urody wiosny, nie mniej lata, a także jesieni i zimy. Wizażystka pokazała, że jeżeli kolory są dobrze dobrane to wyglądamy świeżo i dynamicznie. Podpowiedziała, które kolory podkreślają mankamenty urody.

 

Następnie przeszliśmy do oceny, jaki mamy owal twarzy. Aby sprawdzić i przekonać seniorki posłużyło nam lusterko, na którym każdy odrysował flamastrem swoją twarz. Patrzyliśmy gdzie jest najszersza część twarzy, jaki kształt ma szczęka oraz jak długa jest twarz. Okazało się, że najpopularniejszym kształtem jest owal, poza nim można spotkać się z kołem, kwadratem, trójkątem, diamentem oraz sercem. 

Ostatnim elementem spotkania był makijaż idealny dla pań 50 +. Podczas wykonywania makijażu seniorki należy wziąć pod uwagę zmiany w wyglądzie skóry spowodowane wiekiem:  zwiotczała, mniej elastyczna skóra twarzy, opadające powieki, zmarszczki na skórze, mało wyraźne kontury ust i rzadsze włoski w brwiach. Skóra seniorek wymaga w tym wieku odpowiedniej pielęgnacji, która  dopasowana jest do wieku. Obok kremów zaś, w naszej kosmetyczce niezbędne powinny być trzy kosmetyki do makijażu: podkład, tusz do rzęs oraz róż. Makijaż dla seniorki nie jest najprostszą sprawą, ze względu na mniejszą sprężystość skóry. Aby dobrze przygotować się do wykonania makijażu, zacznijmy od jej odpowiedniego nawilżenia. Podstawą makijażu jest dobrze dobrany podkład. Dla starszej cery najlepiej będzie,  też połączyć podkład z kremem nawilżającym. Prowadząca podkreśliła również fakt, że częstym problemem dla seniorek jest makijaż oczu przez opadające powieki. Makijażystka pokazała Nam, jak pomalować oko z takim problemem. Możemy je optycznie zatuszować przy pomocy jasnego cienia. Pasować będzie kredka brązowa, która podniesie optycznie powieki. Jeśli chodzi o tusz do rzęs, najlepszym wyborem będzie znów kolor brązowy. Kolor szminki powinien w takim wypadku być dobrany tak, aby przyciągał wzrok na usta. Jednakże z zachowaniem umiaru. Dla ożywienia twarzy dobrze umalowana seniorka powinna użyć odrobiny różu w pastelowych kolorach, pamiętając oczywiście o tym, aby nie przesadzić z ilością.
Na koniec spotkania był czas na obejrzenie kuferka wizażystki. Panie podpytywały o marki odpowiednich dla nich kosmetyków. Kolejne spotkanie już 12 listopada.