Mikołajki w Bibliotece

Mikołajki to czas bardzo wyczekiwany przez najmłodszych przez cały rok. To okazja do sprawiania wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.
W piątkowy wieczór w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Mikołajkowe, na które przybyło 30 dzieci. Każde dziecko, które uczestniczyło w wieczorze przyniosło paczkę dla dzieci, które są pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grójcu.

Gościem wieczoru był Andrzej, Ekiel, który wprowadził dzieci w wir zabawy i tańca. Pan Andrzej okazał się doskonałym wodzirejem. Imprezę rozpoczął od zabawy integracyjnej tak, aby każdy z uczestników mógł się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie. A potem się zaczęło… zabawa po zabawie przeplatane tańcami. Dzieci uczestniczyły w bitwie na śnieżki, wcielały się w zwierzęta, uczestniczyły również w sałatce owocowej i karuzeli przy pomocy chusty Klanzy i wielu innych zabawach. To był cudowny wieczór. Tańcom nie było końca. Oczywiście najbardziej spodobał się Crazy Frog.

Po tak wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na poczęstunek i refleksje, czy byłem w tym roku grzeczny, czy pomagałam mamie… Dzieci z niecierpliwością zaczęły wypatrywać Świętego Mikołaja. Światło się przyciemniło, pomieszczenie oświetlała pięknie przystrojona choinka a dzieci z buziami przyklejonymi do okien czekały na przybysza. Aż w końcu nadszedł. Stary, zdyszany z dwoma wielkimi worami prezentów. Dzieci były szczęśliwe. Święty Mikołaj usiadł koło choinki, aby chwilę odpocząć a dzieci obstąpiły jego tak, że musiał jak najszybciej rozdać naszym pociechom podarki. Za każdy dar dzieci śpiewały piosenki dla Mikołaja, mówiły wierszyki a nawet robiły przysiady. Gdy już każde dziecko miało prezent przyszedł czas na wspólne zdjęcia.
To był naprawdę niezapomniany Wieczór Mikołajkowy nie tylko dla dzieci, ale także dla nas, dorosłych. Święty Mikołaj i prezenty to po prostu dzieciństwo, do którego często powracamy. To czas, w którym każdy z nas, chociaż przez chwilę był szczęśliwy.