Chodzić każdy może

W ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” Wypożyczalnia dla dorosłych organizuje różnorodne zajęcia sportowe, które mają zachęcić seniorów do uprawiania sportu. Przez cały czerwiec odbywały się zajęcia w fitness klubie Alicji i Bartosza Radzio. Cieszyły się one dużym powodzeniem. Niemała w tym zasługa prowadzącej pani Alicji. W lipcu zaplanowałyśmy chodzenie z kijkami. Również na tych zajęciach frekwencja mile nas zaskoczyła. Była dwukrotnie większa od planowanej. Ogromne brawa dla osób, które podjęły ten wysiłek.  

          Dzięki nordic walking można utrzymać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało. Dbamy o serce, mięśnie oraz o układ krwionośny. Może to być trening łagodny, dający wspaniałe odprężenie, jak i trening ostry i dynamiczny - znacznie poprawiający naszą kondycję fizyczną oraz ćwiczący nasze mięśnie. W trakcie uprawiania nordic walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała.

         Nasze zajęcia prowadzone są przez instruktora pana Grzegorza Krajewskiego. Każde zajęcia poprzedzone są kilkunastominutową rozgrzewką, następnie odbywamy godzinny marsz, w czasie którego pan Grzegorz uczy prawidłowej techniki marszu, koryguje błędy. Pomaga także dobrać odpowiednie kije.

        Warto do nas dołączyć! Przede wszystkim  grupa mobilizuje nas do treningu - a to bardzo ważne! I co może najważniejsze miło i wesoło spędzisz z nami czas.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie- Stowarzyszenie W.A.R.K.A.