Ruch dla seniorów z Biblioteką grójecką i fitness klubem Body Line

Sport i ćwiczenia fizyczne, co dobrze wiemy, mają zbawienny i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie niezależnie od wieku. Regularnie ruszać się, biegać, maszerować, pływać, korzystać z dobrodziejstw fitness klubów, basenów powinniśmy w każdym wieku. Zaczynamy od dziecka i przez całe dorosłe życie powinniśmy dbać o zdrową dawkę sportu nie tylko w sektorze kibica. Dzięki temu możemy zapobiec wielu schorzeniom i zadbać o atrakcyjny wygląd. Na szczęście w naszym mieście jest to bardzo proste.

Wraz z fitness klubem Body Line grójecka biblioteka organizuje zajęcia ruchowe dla seniorek. Panie spotykają się 4 razy w tygodniu i w bardzo miłej atmosferze pracują nad usprawnianiem ciała. Ćwiczenia, które prowadzi dyplomowana instruktorka fitness i trenerka personalna Alicja Radzio są tak dobrane, aby każda z uczestniczek mogła odnieść z nich korzyść. Szczególnie w starszym wieku bardzo istotne jest, żeby się ruszać i ćwiczyć systematycznie. Pomaga to zapobiegać nieoczekiwanym złamaniom, daje poczucie lepszej sprawności, uczy świadomego poruszania się i dzięki temu unikania bólu pleców, kolan, barków. Zajęcia grupowe wpływają doskonale nie tylko na ciało ale również na psychikę. Miło spędzamy czas, otwieramy się na innych ludzi, pozbywamy się strachu przed bólem i umiemy nad nim panować, zwalczamy dolegliwości do których co niektórzy już się chcieli przyzwyczaić. Dobrze dobrane i mądrze dawkowane ćwiczenia mogą tylko pomóc czuć się młodszym, zdrowszym i szczęśliwszym.  

I do tego właśnie zachęcamy……….

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie- Stowarzyszenie W.A.R.K.A.