Święto najmłodszych czytelników z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży.

Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej – po dziecinnemu - roześmiane, rozkrzyczane święto ze wszystkich. Na swoje święto z niecierpliwością czekają wszyscy milusińscy i już wiele dni naprzód usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji rodzice czy dziadkowie. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.

Dzień Dziecka to świetny moment, aby zaprosić młodych czytelników do biblioteki i pokazać im, że jest to miejsce, w którym można pożytecznie spędzić czas.

W ten przyjemny okres dla naszych najmłodszych czytelników przygotowaliśmy maraton spotkań autorskich przeznaczony dla różnych grup wiekowych.

Rozpoczęliśmy od spotkania klas I-II z Tomaszem Trojanowskim autorem książek dla dzieci, laureatem wielu prestiżowych nagród. Autor z prawdziwą pasją opowiadał o swoim dzieciństwie oraz przedstawił swoją twórczość. Uzasadnił młodym czytelnikom, dlaczego pisze tylko dla nich a także, dlaczego tematem jego książek są zwierzęta. Pan Tomasz opowiedział o swoich ulubionych lekturach z dzieciństwa oraz o tym jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają książki.

Kolejną atrakcją przeznaczoną dla dzieci klas III-IV było spotkanie autorskie z Grzegorzem Seredyńskim autorem biografii o  Adamie Mickiewiczu. Pan Grzegorz  z zapałem opowiadał o swej pracy nad biografią wieszcza. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat życiorysu poety, opowiadał o trudach procesu twórczego i o swoich doświadczeniach jako nauczyciela języka polskiego.

Kolejną niespodzianką, tym razem dla klas V-VI było spotkanie z podróżniczką Marzeną Filipczak, która przez pół roku podróżowała pociągami, autobusami, drezynami i łódkami po Indiach, Malezji, Wietnamie i Kambodży. Tę podróż świetnie opisała w swojej książce „Jadę sobie…”, w której pokazuje Azję, zakurzone drogi pełne metrowych dziur, hotele z karaluchami, wilgotny upał i malaryczne komary. Spotkanie uświetniła przepiękna prezentacja multimedialna złożona z kolorowych zdjęć przedstawiających życie codzienne ludności, stroje, pejzaże i wiele innych ciekawostek.

Spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane zostały z okazji Dnia Dziecka.