Mors, Pinky i …

W odwiedziny do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przyjechał Dariusz Rekosz autor serii książek kryminalnych dla dzieci o Morsie i Pinky  oraz serii o Czarnym Maćku. Autor książek dla dorosłych: Zamach na Muzeum Hansa Klossa, Siostrzyczka, Szyfr Jana Matejki, Ko(s)miczna futryn, itp.

Dariusz Rekosz życiu zawodowym był nauczycielem informatyki, sędzią piłkarskim, uwielbia różnego rodzaju konkursy, występował w teleturnieju Jeden z 10.

Przygodę z pisaniem rozpoczął  w 2005 roku kiedy stworzył serię Szkolny detektyw. Pierwsze trzy części ukazały się nakładem. Dzisiaj niestety nie znajdziemy ich w księgarniach, ponieważ seria ta przeobraziła się w opowieści o przygodach Morsa i Pynkiego. W powieściach pana Dariusza charakterystyczne jest to, że na bazie autentycznego miejsca powstaje nieautentyczna historia tak pikantnie wymieszana, że trudno zidentyfikować, co jest prawdziwe a co wymyślone. Ale najważniejsze, że sami możemy poczuć się jak detektywi, nie bacząc na to, że otacza nas świat realny. To niezła zabawa dla wyobraźni.

Uczestnicy spotkania z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o przygodach zawartych w książkach autora. Zadawali mnóstwo pytań również na temat piłki nożnej, o której pan Dariusz napisał książkę. Jest to przewodnik dla dziewcząt i chłopców, w którym można znaleźć wszystkie zasady gry. Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książki autorstwa naszego gościa oraz otrzymać autograf. Warto czytać książki, które dostarczają nam wspaniałych emocji oraz mogą nas czegoś nauczyć. Szczególnie te, napisane przez kogoś, kto sam na własnej skórze doznał tych wrażeń.
Zapraszamy do Biblioteki po książki naszych autorów!