Ferie Zimowe w Bibliotece już za nami!

Niestety czas aktywnego wypoczynku się skończył i trzeba było wrócić do codziennych obowiązków. Tegoroczne Ferie zimowe rozpoczęliśmy od warsztatów Zdrowy Teatr zorganizowanych przez panią Bożenę Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu. Zajęcia te miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach. W pierwszym i w drugim tygodniu Ferii w Bibliotece odbyło się Karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci jak i tych najmłodszych. Chociaż na początku naszym uczestnikom towarzyszyła delikatna trema, to niedługo potem zniknęła i wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. W pierwszym tygodniu odbyły się także zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Uczestnicy dzięki tym zajęciom nauczyli się robienia błyskotek na każdą okazję. Dzieci w Bibliotece również uczestniczyły w święcie Babci i Dziadka. Pod czujnym okiem pani Doroty Sepczyńskiej przygotowały dla swoich dziadków woreczki z niespodzianką oraz przepiękne kwiaty z kolorowego papieru. Kolejnymi warsztatami były Filofuny - wesołe plecionki. Dzieci nauczyły się wiązać żyłki w splot kwadratowy i okrągły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty orgiami oraz pocztówka z gór- zajęcia manualne, na których dzieciaki tworzyły swoje trójwymiarowe pocztówki.

Każdego dnia pod czujnym okiem pani Anny Czarneckiej odbywały się próby do przedstawienia Zabawa w śpiącą królewnę. Premierowe przedstawienie odbyło się w piątek 27 stycznia. Dzięki ciężkiej pracy pani Ani i dzieci, przedstawienie było w każdym szczególe dopracowane a co najważniejsze obdarowane gromkimi brawami na koniec. Po odegraniu sztuki nadszedł czas na słodkości oraz wręczenie nagród.

W Feriach zimowych w Bibliotece wzięło udział 344 uczestników. To prawdziwy rekord.