XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI "O LAUR JABŁONI '2007"

Konkurs poetycki "O laur jabłoni 2007" organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu we współpracy z Grójeckim Ośrodkiem Kultury został rozstrzygnięty w drugiej dekadzie czerwca.
Na konkurs "O Laur Jabłoni" wpłynęło 94 zestawów, które zawierały 278 utworów poetyckich. O tegorocznej edycji MGBP w Grójcu poinformowała biblioteki publiczne o różnym zasięgu działania, ośrodki kultury, domy pomocy społecznej, gazety i czasopisma, w tym prasę ogólnopolską, regionalną, literacką i fachową.

Komisja konkurowa w składzie:
- przewodniczący - Elik Aime'e (p. Elżbieta Olszewska-Schilling) historyk, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka opowiadań i prozy poetyckiej,
członkowie:
p. Andrzej Gnarowski - poeta, krytyk literacki, sekretarz zarządu Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, obecnie współpracujący z "Gazetą Kulturalną",
p. Zdzisław Szeląg - historyk literatury, autor książek o Ziemi Grójeckiej, prezes grójeckiego oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza postanowiła przyznać w formie pieniężnej 3 nagrody główne, 5 wyróżnień (w tym 2 wyróżnienia specjalne) za wiersze tematycznie związane z regionem grójeckim.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I nagroda (za zestaw wierszy) - p. Edyta Wysocka - Miastko w woj. pomorskim, godło "Sójka",

II nagroda (za zestaw wierszy) - p. Rafał Jaworski - Tychy w woj. śląskim, godło "Kolaborant",

III nagroda (za zestaw wierszy) - p. Grażyna Rakfalska - Kraśnik w woj. lubelskim, godło "Gracjana".

Wyróżnienia za zestawy wierszy otrzymali:
p. Anna Dwojnych - Płock w woj. mazowieckim, godło "Szyszka",

p. Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel - Kanie w woj. mazowieckim, godło "Grusze i śliwy",

p. Edyta Bruździńska - Świdwin w woj. zachodniopomorskim, godło "Alatariel".

Wyróżnienia specjalne za zestawy wierszy związanych z regionem grójeckim dostali:
p. Maria Łotocka z Warszawy, godło "Zielony ogród",

p. Wojciech Hieronymus Borkowski z Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim, godło "Przed jedenastą".

Dodatkowe wyróżnienia w formie zestawów książek otrzymali:
p. Barbara Medajska z Warszawy, godło "Barbara",
p. Izabela Grelowska z Krakowa, godło "Postnik",
p. Andrzej Gielniowski z Radomia, godło "Goliard",
p. Jadwiga Będlewska z Płocka. godło "OX",
p. Agnieszka Lech z Bulowic, w woj. małopolskim, godło "Kotek",
p. Monika Tuniewicz z Gdańska, godło "Courtney",
p. Patryk Dziczek z Ornety w woj. warmińsko-mazurskim, godło "Maggio",
p. Jędrzej Kozak z Koszalina, godło "Desidera",
p. Dorota Grzesiak z Bytomia Odrzańskiego w woj. lubuskim, godło "Debora",
p. Dorota Suwała z Gostynina w woj. mazowieckim, godło "Fish".

Zdobywcom nagród i wyróżnień składamy serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych poetyckich sukcesów. Cieszy nas to, że wśród biorących udział w konkursie znalazły się osoby, które startują od kilku lat, jak również całkiem nowe nazwiska, których wiersze są nagradzane.
Zatem zapraszamy tych wszystkich, którzy jeszcze nie brali udziału w naszym przedsięwzięciu, które ma długą tradycję do udziału za rok