Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w nowym lokalu

3 października b.r. można uznać za ważny dzień w życiu kulturalnym miasta. Tego dnia otwarto nowy lokal Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz oczywiście dzieci i młodzież. Wstęgę przecinał p.Jacek Stolarski Burmistrz Gminy i Miasta Grójec. To dzięki jego zrozumieniu dla potrzeb najmłodszych czytelników nowa lokalizacja przy ulicy Mszczonowskiej 23 stała się faktem. Na uroczystości obecni byli również Zastępca Burmistrza p.Tadeusz Krzyżanowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Grażyna Stolarska, grójeccy radni oraz dyrektor Zespołu Admininistracyjnego Placówek Oświatowych p. Tadeusz Naduk.

Biblioteka, wyposażona dzieki dotacji przyznanej przez Radę Miejską ma jednoosobowy personel i posiada prawie 12 tysięcy woluminów. Wśród nich znajduje się zarówno literatura piękna, jak i bogato ilustrowane książki popularnonaukowe dostosowane do wieku czytelnika. Mają one duże walory poznawcze. Młodzież może skorzystać także ze słowników, encyklopedii wypożyczyć lektury. Biblioteka udostępnia również czasopisma dla młodych czytelników. Ci, którzy przybyli na otwarcie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół od razu je z zainteresowaniem przeglądali. Na ponad 70-metrowej powierzchni znalazło się miejsce na stanowisko komputerowe dla użytkowników, oczywiście z łączem internetowym. Osiem funkcjonalnych miejsc czytelniczych umożliwia udostępnianie prezencyjne, czyli "na miejscu", a jak się szybko okazało - służy również do zwykłego odrabiania lekcji.
Zatem Biblioteka poza zwykłą swoją funcją zaczyna pełnić także rolę świetlicy. I jak zaznaczyła Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczej p.Kinga Majewska placówka będzie organizować konkursy dla dzieci i młodzieży, spotkania z "książką" i autorami i inne formy aktywności. A gustowny wystrój wnętrz zaprojektowny przez p. Dyrektor powinien sprzyjać odpowiednim "klimatom".
Systematycznie będzie również uzupełniany księgozbiór. Już pierwszego dnia placówka wzbogaciła się o książki, które podarował jej obeny na uroczystości Wicestarosta Powiatu Grójeckiego p. Marian Górski.
Przeniesienie biblioteki było łatwiejsze dzięki pomocy dowództwa i żołnierzy jednostki w Ogrodzienicach, którzy zapewnili transport i oczywiście własne siły. A nawet zadeklarowali, ze sami staną się Czytelnikami. Bo, jak warto podkreślić Biblioteka, choć z gruntu przeznaczona dla najmłodszych zapisuje również wszystkich, którzy chcą wypożyczać książki. Godziny otwarcia są bardzo elastyczne. Od poniedziałku do środy są to 13.00-19.00, czwartek i piątek 8.00-14.00, a sobota cały ranek i wczesne popołudnie, czyli 8.00- 15.00.

M. Krawczak

Nieoceniona pomoc Wojska z jednostki w Ogrodzienicach Czy wojskowy Star da rade 12000 woluminów ? Książki już w nowej lokalizacji

1 1 1

Ostatnie chwile przed uroczystym otwarciem Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczej p. Kinga Majewska i Burmistrz Gminy i Miasta Grójec p. Jacek Stolarski Burmistrz Gminy i Miasta Grójec p. Jacek Stolarski uroczyście otwiera nową lokalizacje Biblioteki dla Dzieci