Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Dnia 14.XII.2007 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Grzegorza Kasdepke z dziećmi kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu. Grzegorz Kasdepke jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci Świerszczyk. Swoje bajki i opowiadania dla dzieci publikował w Świerszczyku, Ciuchci i Komiksowie. Jest scenarzystą programów dla dzieci : Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa oraz autorem i współautorem książek dla dzieci.
Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany.
Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał za „Kacperiadę”.

Książka ta została również wyróżniona w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2001. Seria książek o kłótliwych bliźniakach Kubie i Bubie pt. „Kuba i Buba”, „Bon czy ton”, „Słodki rok Kuby i Buby” uhonorowana została prestiżową Nagrodą Edukacja XXI w.
Mimo tak młodego wieku napisał ponad 20 utworów min. „Przyjaciele”, „Niesforny alfabet”, „Dziwne przypadki bajkopisarza”, „Mity dla dzieci”, „Pamiątki detektywa Pozytywki”, „Z piaskownicy w świat” oraz ostatnia „Ostrożnie”.
Książki tego autora w doskonały sposób łączą zabawę z elementem dydaktycznym. Czyta się je z nieustającym zainteresowaniem i z ciekawością. W twórczości zauważa się niezwykłe zrozumienie psychiki dziecka i ciepły humor.
W doskonały nastrój wprawił dzieci również autor na spotkaniu w bibliotece. Swoimi dowcipami, ciepłem zainteresował wszystkich swoją twórczością, zachęcając jednocześnie wszystkich do czytania książek.