zyczeniaWielkanocMGBP

Czytelnia

Czytelnia

Spotkanie z A. Z. Rolą-Stężyckim

Kolejna promocja książki o regionie

 W dniu 22.03.2012 o godz. 18.oo w Sali Klubu „GALERIA” Grójeckiego Ośrodka Kultury, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, zorganizowała kolejną promocję najnowszej książki Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt.: „Mój Grójec”.

 W wypełnionej po brzegi sali Klubu, książkę prezentował osobiście Autor.

Książka ta, jest kolejnym – czwartym już - tomem esejów historyczno – regionalnych, traktujących o ludziach i sprawach Grójecczyzny.

Czytaj więcej: Kolejna promocja książki o regionie

Konkursy o Skardze rozstrzygnięte

2, 3, 14 i 15 marca były szczególne dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu. Sześć osób przystąpiło do oceny prac konkursowych. Wśród nich byli: dyrektor Biblioteki - p. Kinga Majewska, dr nauk humanistycznych, współpracownik Biblioteki -  p. Remigiusz Matyjas, p. Daria Pelchen – plastyk ze Stowarzyszenia plastyków Ziemi Grójeckiej, panie: Mariola Skucińska i Elżbieta Więcławek – nauczyciele języka polskiego, informatyk - p. Rafał Markiewicz  oraz koordynator konkursów - p. Mirosława Krawczak.

Regulaminy konkursów udostępniono już w grudniu ubiegłego roku, a uczestnicy mogli się zgłaszać do 28 lutego tego roku. Wynikało to poniekąd z trudności tematyki.

Czytaj więcej: Konkursy o Skardze rozstrzygnięte

Konkurs literacko-plastyczny

Dobro ojczyzny zawsze wyżej stoi. Metafora Polski jako tonącego okrętu w „Kazaniach sejmowych” Piotra Skargi został rozstrzygnięty w marcu. Na naszej stronie internetowej www. bibliotekagrojec.pl oraz na łamach prasy lokalnej informowaliśmy o tym, jak również o wynikach innych konkursów organizowanych w ramach obchodów Roku ks. Piotra Skargi.
Dziś Miejsko-Gminna Publiczna w Grójcu chciałaby zaprezentować najlepsze prace plastyczne, które zdobyły nagrody i wyróżnienia.
Jednocześnie informujemy, że uroczystość wręczenia nagród laureatom zaplanowana została na 27 kwietnia b.r. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Czytaj więcej: Konkurs literacko-plastyczny