Czytelnia

Czytelnia

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

25 września 2012r. Miejsko –Gmina Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim.

 Autor przedstawił kolejną książkę pt: „Kościoły i Kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji Radomskiej”.  Jest to atrakcyjnie wydany album fotograficzny odnoszący się do obiektów budownictwa sakralnego z terenu gmin: Odrzywół, Klwów, Gielniów, Drzewica I Nowe Miasto nad Pilicą. Autor zaprezentował swoje wydawnictwo za pomocą prezentacji multimedialnej, dokonał równocześnie promocji swojej książki, prezentując walory architektoniczne, a także kulturowe i turystyczne.

Czytaj więcej: Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół z powiatu grójeckiego biorących udział w konkursie „Pamięć o Skardze w rodzinnym mieście”. Konkurs był rezultatem czerwcowego Spaceru historycznego, podczas którego młodzież przemierzała Grójec pod kierunkiem przewodnika i szukała miejsc związanych ze Skargą w jego miejscu urodzenia.

 

Czytaj więcej: 27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Promocja książki

„Prac na temat bardzo bogatej historii polskiego, w tym grójecko-wareckiego sadownictwa nie jest zbyt wiele. Z olbrzymią radością przyjąłem więc propozycję Pani Beaty Słowińskiej wydania książki opisującej jego początki na ziemiach polskich” – tak w przedmowie do książki „Początki sadownictwa w Grójeckiem” napisał Prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej: Promocja książki

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Milewskim

Spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu

W środę 26 marca 2008 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu.
Sylwetkę wybitnego polskiego reportażysty przybliżył doc. dr hab. Zygmunt Ziątek. Zygmunt Ziątek jest pracownikiem Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W swojej działalności naukowej zajmuje się problematyką związków literatury z wielkimi doświadczeniami społecznymi i historycznymi XX wieku; pograniczem pisarstwa dokumentarnego i prozy beletrystycznej. Jest autorem książek, rozpraw i artykułów dotyczących tej problematyki. Obecnie pracuje nad książką o Ryszardzie Kapuścińskim na tle polskiego reportażu.

Czytaj więcej: Spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu