zyczeniaWielkanocMGBP

Czytelnia

Czytelnia

27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół z powiatu grójeckiego biorących udział w konkursie „Pamięć o Skardze w rodzinnym mieście”. Konkurs był rezultatem czerwcowego Spaceru historycznego, podczas którego młodzież przemierzała Grójec pod kierunkiem przewodnika i szukała miejsc związanych ze Skargą w jego miejscu urodzenia.

 

Czytaj więcej: 27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Milewskim

Spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu

W środę 26 marca 2008 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu.
Sylwetkę wybitnego polskiego reportażysty przybliżył doc. dr hab. Zygmunt Ziątek. Zygmunt Ziątek jest pracownikiem Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W swojej działalności naukowej zajmuje się problematyką związków literatury z wielkimi doświadczeniami społecznymi i historycznymi XX wieku; pograniczem pisarstwa dokumentarnego i prozy beletrystycznej. Jest autorem książek, rozpraw i artykułów dotyczących tej problematyki. Obecnie pracuje nad książką o Ryszardzie Kapuścińskim na tle polskiego reportażu.

Czytaj więcej: Spotkanie poświęcone Ryszardowi Kapuścińskiemu

Promocja książki

„Prac na temat bardzo bogatej historii polskiego, w tym grójecko-wareckiego sadownictwa nie jest zbyt wiele. Z olbrzymią radością przyjąłem więc propozycję Pani Beaty Słowińskiej wydania książki opisującej jego początki na ziemiach polskich” – tak w przedmowie do książki „Początki sadownictwa w Grójeckiem” napisał Prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej: Promocja książki

XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI "O LAUR JABŁONI '2007"

Konkurs poetycki "O laur jabłoni 2007" organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu we współpracy z Grójeckim Ośrodkiem Kultury został rozstrzygnięty w drugiej dekadzie czerwca.
Na konkurs "O Laur Jabłoni" wpłynęło 94 zestawów, które zawierały 278 utworów poetyckich. O tegorocznej edycji MGBP w Grójcu poinformowała biblioteki publiczne o różnym zasięgu działania, ośrodki kultury, domy pomocy społecznej, gazety i czasopisma, w tym prasę ogólnopolską, regionalną, literacką i fachową.

Czytaj więcej: XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI "O LAUR JABŁONI '2007"