Czytelnia

Czytelnia

W Afganistanie dostałem ksywkę „Egzekutor”.Spotkanie z Marcinem Ogdowskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

marcin ogdowski male20 września na zaproszenie Dyrektor Kingi Majewskiej do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu przybył korespondent wojenny, dziennikarz i pisarz, Marcin Ogdowski, nazywany „pierwszym polskim blogerem wojennym”, który relacjonował konflikty w Afganistanie, Iraku, na Ukrainie i w Syrii.

Urodził się w 1976 roku, pracował w „Nowościach”, „Przeglądzie”, „Super Expressie”, a od 2007 r. w Interia.pl. W latach 2009-2014 prowadził blog „zAfganistanu.pl”, na podstawie którego ukazała się książka „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 r.). Jest również autorem dwóch powieści poświęconych Polakom biorącym udział w afgańskiej wojnie – „Ostatni świadek” (2013 r.) i „(Nie)potrzebni” (2014 r.), oraz współautorem albumu pt.: „Polski Afganistan. (Foto)historia największej operacji Wojska Polskiego od czasu II wojny światowej”.

Czytaj więcej: W Afganistanie dostałem ksywkę „Egzekutor”.Spotkanie z Marcinem Ogdowskim w Bibliotece Publicznej...

Jedynka najlepsza!!!

grojboj final maleZa nami już  XXV Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018, którego tematem był „11 Listopada 1918 r. w Grójeckiem”.

 Celem tegorocznego Grójboju  było:
 - upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku,
- upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz regionu grójeckiego,

- przybliżenie uczniom realiów politycznych, społecznych okresu tworzenia się niepodległego państwa ,
- rozwijanie myślenia historycznego zwłaszcza do globalnego ujmowania zjawisk politycznych, społecznych, kulturalnych.

Gośćmi honorowymi Turnieju  Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018 byli p. Jacek Stolarski – Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, p. Karol Biedrzycki - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Czytaj więcej: Jedynka najlepsza!!!

Znamy finalistów XXV Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018 -„11 Listopada 1918 r. w Grójeckiem”

grojboj malePółfinał Turnieju odbył się 25 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu. Zgodnie z regulaminem uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny uczniowskie, które zgłosiły swój udział na kartach zgłoszeń. Obowiązywał podział na 2 kategorie: szkoły podstawowe i gimnazja. Startowały 32 drużyny: 18 drużyn ze szkół podstawowych i 14 drużyn z gimnazjum. Drużyny rozwiązywały test zamknięty złożony z 50 pytań.  Do Finału, zgodnie z regulaminem zakwalifikowały się drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów z półfinału (w swojej kategorii wiekowej).

Czytaj więcej: Znamy finalistów XXV Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018 -„11 Listopada 1918 r. w...