9 marca 2010 roku prawie 60 osób zainteresowanych historią regionu zgromadziło spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola-Stężyckim, które zorganizowała Czytelnia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu. Dyrektor Instytutu Genealogii zaprezentował książkę „Grójeckie opłotki”. Publikacja ta zamyka cykl opowieści o regionie. Wcześniej ukazały się „Grójeckim traktem” i „Opowieści Grójeckie”.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ul. Mszczonowska 23 zaprasza młodzież na spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską. dnia 8 marca o godz. 10.00 Małgorzata Karolina Piekarska- dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP3, na antenie której emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi - Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Kurierem Mazowieckim. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku "Cogito". Tam przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony "Wzrockowisko" przynosząc jej popularności wśród młodego pokolenia. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisać chciała od... zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: "Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym". Było pracą na konkurs zatytułowany "Do głowy by mi nie przyszło" i podpisała je jako Małgorzata P. Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk "Dwanaście stron prezentuje" w miesięczniku społeczno-literackim "Okolice". Na Warsztatach Literackich w SDK pisać uczyli ją Tadeusz Żółciński, Leszek Żuliński, Tadeusz Moczarski, Marek Wawrzkiewicz i Roman Śliwonik. Autorka m in. Klasy pani Czajki. Możliwość zakupu pozycji książkowych M. K. Piekarskiej.
Regulamin korzystania ze zbiorów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. S. Laskowskiego w Grójcu
Kategoria: Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności
Odsłony: 4796
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu wzięła udział w konkursie grantowym w programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenia W.A.R.K.A „Działaj lokalnie”. Otrzymaliśmy granty na projekt pt. „Tajemniczy Ogród Marzeń”.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu ul. Mszczonowska 23 w ramach projektu "TAJEMNICZY OGRÓD MARZEŃ" Zaprasza dzieci w wieku 10-16 lat na wycieczkę do Muzeum Techniki w Warszawie wyjazd 3 lipca 2008 r. (czwartek)
Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” obchodzony jest pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań”. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, włączając się po raz pierwszy w realizację tego ogólnopolskiego święta bibliotek zadbała więc, aby w bogatym programie przygotowanych z tej okazji imprez, spotkań nie zabrakło. Jednym z nich było spotkanie z Panem Kazimierzem Kochańskim, które rozpoczęło się 7 maja o godz. 1700 i było bardzo udanym finałem obfitującego w wydarzenia, pierwszego dnia obchodów.
„Prac na temat bardzo bogatej historii polskiego, w tym grójecko-wareckiego sadownictwa nie jest zbyt wiele. Z olbrzymią radością przyjąłem więc propozycję Pani Beaty Słowińskiej wydania książki opisującej jego początki na ziemiach polskich” – tak w przedmowie do książki „Początki sadownictwa w Grójeckiem” napisał Prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski.